Systemy Informacji Pasażerskiej _SIP

System Informacji Pasażerskiej – zapewnia podróżującym zewnętrzne oraz wewnętrzne komunikaty informacji pasażerskiej przekazywane w przejrzysty sposób przez całą gamę dostępnych nośników, w połączeniu z systemem audio również w postaci komunikatów głosowych. Tablice LED oraz nośniki LCD używane do przekazywania informacji, wytwarzane są z najnowocześniejszych, dostępnych na rynku komponentów i technologii. W celu maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni montażowej występują one w różnych rozmiarach i wielkościach.

System sterowany za pomocą terminala LCD z monitorem dotykowym lub zdalnie z wykorzystaniem połączeń bezprzewodowych GPRS/WIFI. Możliwe jest jego zdalne diagnozowanie oraz aktualizowanie. System posiada inteligentny interface, który wykorzystując dane GPS, określa swoją pozycję informując pasażerów o przebiegu trasy. System dostosowuje również, pod kątem pozycji pojazdu, komunikaty informacji pasażerskiej wyświetlanych na nośnikach wewnętrznych i zewnętrznych, co ogranicza konieczność ingerencji użytkownika w sterowanie systemem.

System Informacji Pasażerskiej Novamedia spełnia normy PN-EN 50121, PN-EN 50155, CE.

  • W części wewnętrznej informacji prezentacja takich danych jak bieżąca pozycja pojazdu na mapie miasta, wizualizacja kolejnych przystanków linii, zdjęcia obiektów zlokalizowanych w okolicy przystanku oraz zapowiedzi głosowych,
  • w części zewnętrznej prezentacja podstawowych informacji o linii oraz zapowiedzi kierunku linii.

rodzaje tablic

tablica dwustronna – ekran LCD i tablica LED

tablice zewnętrzne

go back